Konkurs na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego

Powiat Opoczyński oraz współorganizatorzy: Muzeum Regionalne w Opocznie i Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy zapraszają twórców ludowych z powiatu opoczyńskiego do udziału w XXIII edycji Konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego. Zgłoszenia udziału w Konkursie przyjmowane będą telefonicznie lub poprzez e-mail najpóźniej do dnia 26 lutego 2021 r.

Przedmiotem tegorocznej edycji konkursu są do wyboru cztery dziedziny:

1. Palmy
  2. Pisanki
  3. Wycinanki
  4. Serwetki do koszyczka wielkanocnego

W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 uczestniczki konkursu wykonają swoje prace w domu i gotowe dostarczą do Starostwa Powiatowego w Opocznie. Prace konkursowe będzie można składać w dniach 10 i 11 marca 2021 r. od godz. 9.00 do 14.00 w sali konferencyjnej (II piętro).

12 marca br. wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione przez Komisję Konkursową  składającą się z etnografa oraz przedstawicieli organizatorów.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 18 marca 2021 r. o godz. 9.00  w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie. Natomiast wystawę prac pokonkursowych będzie można obejrzeć po rozstrzygnięciu konkursu w Muzeum Regionalnym w Opocznie.