Konkurs na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego

Powiat Opoczyński oraz współorganizatorzy: Muzeum Regionalne w Opocznie i Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy zapraszają twórców ludowych z powiatu opoczyńskiego do udziału w XXIII edycji Konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego. Zgłoszenia udziału w Konkursie przyjmowane będą telefonicznie lub poprzez e-mail najpóźniej do dnia 26 lutego 2021 r.

Przedmiotem tegorocznej edycji konkursu są do wyboru cztery dziedziny:

  1. Palmy
  2. Pisanki
  3. Wycinanki
  4. Serwetki do koszyczka wielkanocnego

W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 uczestniczki konkursu wykonają swoje prace w domu i gotowe dostarczą do Starostwa Powiatowego w Opocznie. Prace konkursowe będzie można składać w dniach 10 i 11 marca 2021 r. od godz. 9.00 do 14.00 w sali konferencyjnej (II piętro).

12 marca br. wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione przez Komisję Konkursową  składającą się z etnografa oraz przedstawicieli organizatorów.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 18 marca 2021 r. o godz. 9.00  w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie. Natomiast wystawę prac pokonkursowych będzie można obejrzeć po rozstrzygnięciu konkursu w Muzeum Regionalnym w Opocznie.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?