Konferencja podsumowująca CreatexProject

Dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie Adam Grabowski wziął udział w Konferencji Końcowej Europejskiego Projektu „Createx – Textile Heritage Inspirating Creatives”, która odbyła 11-12 grudnia 2019 r. w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Adam Grabowski podczas spotkania młodych projektantów oraz ekspertów z dziedziny tekstyliów, przedstawicieli muzeów i instytucji kultury z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Szwecji oraz Polski, mówił na temat działań opoczyńskiego Muzeum zmierzających do zachowania dziedzictwa kultury ludowej regionu opoczyńskiego. Szczególnym uznaniem cieszyły się tradycyjne wzory opoczyńskich tkanin, które stały się inspiracją dla wielu artystów.

Dwudniowa otwarta konferencja składała się z wykładów i prezentacji mających na celu podnoszenie świadomości oraz wiedzy na temat muzealnych archiwów tekstylnych i modowych, wśród młodych projektantów szukających inspiracji do realizacji własnych kolekcji.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?