“Kolorami pisane imię Boga” – zaproszenie na otwarcie wystawy

Dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie zaprasza na otwarcie wystawy „Kolorami pisane imię Boga – ikony księdza kanonika Stanisława Drąga”, które odbędzie się 1 lutego 2019 roku o godzinie 14:00 w sali wystaw czasowych Muzeum Regionalnego w Opocznie, Plac Zamkowy 1.

Autorem wszystkich eksponowanych ikon jest ks. kan. Stanisław Drąg, artysta malarz, który ikonami zafascynował się już jako młody, 26 letni kapłan. Malował od dzieciństwa. Po wizycie w cerkwi, zafascynowany kulturą prawosławia, postanowił sam napisać ikonę. Dziś po przeszło 50 latach pracy twórczej jego dorobek zamyka się liczbą około 1500 ikon. Jak autor sam podaje, pisanie ikon pomaga mu w osobistej rozmowie z Bogiem. Ksiądz kanonik Stanisław Drąg urodził się w 1941 r. w Kałkowie. Studia teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, gdzie miał również swoją pierwszą wystawę malarstwa. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim kształcił się również w zakresie historii sztuki oraz konserwacji zabytków. Za działalność kulturalną i szerzenie postaw patriotycznych ks. Drąg został wielokrotnie uhonorowany, m.in. medalem „Pro Memoria”.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?