Jutro 80. rocznica napaści ZSRR na Polskę

Zapraszamy na jutrzejsze (17 września) uroczystości upamiętniające 80. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, które odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. O godzinie 10:00 prelekcję zatytułowaną “Mieszkańcy Ziemi Opoczyńskiej zamordowani w Katyniu” wygłosi dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie Adam Grabowski. Następnie z wykładem “Zbrodnia Katyńska w świetle badań terenowych” wystąpi prof. UJK dr hab. Marek Dutkiewicz. Zwieńczeniem uroczystości będzie natomiast projekcja filmu fabularnego “Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy o godzinie 11:00. Wstęp wolny!

Organizatorami obchodów rocznicowych jest Gmina Opoczno, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Muzeum Regionalne w Opocznie, Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim.