I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego

Przypominamy o I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego. Projekt organizowany przez Muzeum w Łowiczu przy współudziale Muzeum Regionalnego w Opocznie ma za zadanie integrować i aktywizować profesjonalistów – twórców, artystów, muzealników i odbiorców sztuki ludowej. Triennale otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna.

Partnerami projektu są również Łódzki Dom Kultury, Fundacja Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło oraz muzea: Muzeum Regionalne w Brzezinach, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku, Muzeum Ziemi Rawskiej w Rawie Mazowieckiej, Muzeum Okręgowe w Sieradzu, Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. A. hr. Ostrowskiego, Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.

Projekt zakłada zorganizowanie konkursu, wystawy pokonkursowej oraz sesji międzymuzealnej.

Triennale w założeniu odbywające się co 3 lata będzie narzędziem do ochrony i upowszechniania zanikającego zjawiska jakim jest wycinankarstwo. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się ono w kalendarz wydarzeń kulturalnych województwa łódzkiego.

Zapraszamy twórców do udziału w konkursie.