Hubalowa Wigilia 2019

Zgodnie z przyjętą już tradycją, w miniony piątek 6 grudnia uczestniczyliśmy w trzynastej już Hubalowej Wigilii. Od trzynastu lat jest to niezwykłe spotkanie wszystkich chyba środowisk kultywujących tradycje Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i pamięć o samym Majorze.

Jak co roku, tak i w tym były więc szkoły noszące imię „Hubala”, organizacje społeczne, leśnicy, żołnierze, rekonstruktorzy i cała rzesza sympatyków „Hubalowej Legendy”. Nie zabrakło oczywiście płk. Mariana Zacha – Honorowego Hubalczyka, Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego. To właśnie Hubalowa Rodzina, która co roku zbiera się w miejscu dawnej leśniczówki na Bielawach, by na pamiątkę Wigilii 1939 roku wspólnie podzielić się opłatkiem, udekorować leśne choinki, złożyć wiązanki przy Hubalowym Szańcu w Anielinie. Hubalowa Rodzino – do zobaczenia już za rok!

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?