Finisaż wystawy niepodległościowej w Bukowcu nad Pilicą

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Bukowcu nad Pilicą Muzeum Regionalne w Opocznie wzięło udział w finisażu wystawy “W drodze do Niepodległości”. Wydarzeniu towarzyszyła akademia patriotyczna, podczas której uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny “Droga do Niepodległości”. Tło historyczne wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości przybliżył Marcin Szymański z Towarzystwa Fortyfikacyjnego “Linia Pilicy”. Wiktor Pietrzyk, historyk opoczyńskiego Muzeum przedstawił zaś prezentację dotyczącą militarnych form sakralnych, w które obfitują okolice Bukowca nad Pilicą oraz Gmina Mniszków. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie i wspaniałą lekcję Patriotyzmu!