Finał konkursu „Opoczyńskie – Nasza Mała Ojczyzna”

5 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie odbył się Finał III edycji konkursu wiedzy o historii lokalnej oraz znajomości tradycji i kultury opoczyńskiej „Opoczyńskie – Nasza Mała Ojczyzna”. Muzeum Regionalne w Opocznie było współorganizatorem konkursu.

Do finału zakwalifikowało się blisko 100 osób z 29 szkół. Uczniowie zmierzyli się z testem jednokrotnego wyboru, który składał się z 45 pytań.

Po napisaniu testu przez laureatów, którzy zostali wyłonieni w etapie szkolnym odbyły się warsztaty z rękodzieła ludowego poprowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich „Wolowianki” z Woli Załężnej.

W tym roku również nie obyło się bez dogrywki, która pozwoliła wyłonić tegorocznych zwycięzców oraz wyróżnionych.

W czasie przerwy młodzież mogła skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz ciepłych i zimnych napojów.

Cieszymy się tak dużym zainteresowaniem i popularnością tego konkursu, a także z zaangażowania nauczycieli oraz uczniów Szkół Podstawowych.

Jury w składzie: Rafał Skoczylas – Dyrektor Biura Poselskiego Posła Roberta Telusa, Wiktor Pietrzyk – pracownik Muzeum Regionalnego w Opocznie, Joanna Kęska – przedstawiciel Fundacji „Dar dla Potrzebujących”, Piotr Ziuziakowski, wicedyrektor ZSP nr 1 w Opocznie oraz Małgorzata Kalinowska, pracownik biura poselskiego, podczas sprawdzania prac wyłonili następujących laureatów:

I MIEJSCE – Magdalena Chojnacka (ze Szkoły Podstawowej w Bielowicach)

II MIEJSCE– Bartłomiej Kwapisz (ze Szkoły Podstawowej w Bielowicach)

III MIEJSCE– Daria Knop (ze Szkoły Podstawowej w Prymusowej Woli)

WYRÓŻNIENIA OTRZYMALI:

Wiktoria Nowicka (ze Szkoły Podstawowej w Bielowicach)

Julia Ślęzak (ze Szkoły Podstawowej w Wygnanowie )

Maciej Łukasik (ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie)

Małgorzata Wlazło (ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy)

Martyna Jach (z Gimnazjum w Białaczowie)

Maria Cieślikiewicz (ze Szkoły Podstawowej w Mniszkowie)

Sylwia Turlińska (ze Szkoły Podstawowej w Paradyżu)

Wszystkim uczestnikom finału serdecznie gratulujemy wysokich wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorami konkursu był Poseł na Sejm RP Robert Telus, Muzeum Regionalne w Opocznie, Fundacja „Dar dla Potrzebujących”, Powiat Opoczyński oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 400 osób.

Nagroda główna: wyjazd na wycieczkę do Warszawy oraz sprzęt elektroniczny trafił do trójki laureatów finału. Nagrodę główną ufundował Poseł na Sejm RP Robert Telus.

Dodatkowo pozostałe nagrody w całym konkursie ufundowali:

– Poseł na Sejm RP Robert Telus,

– Powiat Opoczyński,

– Muzeum Regionalne w Opocznie,

– Zakład Optyczny Bernadetta Baran,

– Ceramika Paradyż – Stanisław Tępiński,

– OPOCZNO S. A. – Krzysztof Taler,

– Nadleśnictwo Opoczno – Dawid Kosylak,

– PKP INTERCITY REMTRAK – Zbigniew Ciemny,

– AGRO-WIKT – Wiktorowicz Jan,

– Sklep komputerowy ARTKOM – Artur Rudzki,

– GRAFIX Żarnów – Rafał Piekielnik,

– ADI Sport – Paweł Kaźmierczyk,

– NORDKALK,

– „Wełnotex” – Jerzy Lesiak,

– Zakład Przetwórstwa Mięsnego NOWAKOWSKI – Jolanta Nowakowska,

– Aneta Wdówka – Radna Rady Miejskiej w Opocznie

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali wsparcie i ogromną pomoc przy organizacji konkursu Opoczyńskie – Nasza Mała Ojczyzna.

Zapraszamy w przyszłym roku!