Festiwal Opoczno Folk Attack V – Skrzypce!

Już dziś zapraszamy na piątą edycję Festiwalu Opoczno Folk Attack, który odbędzie się w sobotę 14 września 2019 r. Tegorocznemu wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło “Skrzypce!”. Motywem przewodnim festiwalu będzie więc muzyka tradycyjna i folkowa grana na tym właśnie instrumencie. Na scenie wystąpi ostatnich czterech żyjących skrzypków ludowym z regionu opoczyńskiego – Tadeusz Mocarski, Stanisław Wolski, Piotr Rudzki oraz Władysław Kosylak. Występy skrzypków przeplatane będą prelekcjami tematycznymi w wykonaniu etnomuzykologa dr. Jana Łuczkowskiego. Gwiazdą wieczoru będzie natomiast “Kapela Brodów” – polski zespół folkowy grający od 1992 r. utwory świeckie i religijne z obszaru I Rzeczypospolitej. W swoich wykonaniach kapela zachowuje oryginalne maniery wykonawcze oraz, w przypadku muzyki religijnej, właściwy jej tematyce kontekst. Muzycy używają oryginalnych lub zrekonstruowanych instrumentów: liry korbowej, cymbałów, basetli i skrzypiec. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny!

Festiwal Opoczno Folk Attack V – Skrzypce! został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.