Eksponaty z kolekcji śp. płk. Mariana Zacha

Niezwykle miło nam zakomunikować, że Muzeum Regionalne w Opocznie poszerzyło swoje zbiory o kilkaset nowych eksponatów. 24 października odbyło się bowiem formalne przekazanie drugiej części bogatej kolekcji militariów śp. płk. Mariana Zacha z Poświętnego. Podpisanie stosownej umowy nastąpiło pomiędzy dyrektorem Muzeum Adamem Grabowskim a spadkobiercami płk. Zacha – Panią Mileną Jurą, Panią Małgorzatą Wojtalik oraz Panem Marcinem Madejem.

Tym razem do opoczyńskiego Muzeum trafił przede wszystkim bardzo duży zbiór eksponatów falerystycznych. Zbiór liczy blisko pięćset pozycji i obejmuje okres od I wojny światowej aż po współczesność.

Po opracowaniu wszystkie pozyskane z kolekcji śp. płk. Mariana Zacha eksponaty zostaną zaprezentowane na wystawie czasowej, poświęconej postaci tego zasłużonego kolekcjonera i miłośnika lokalnej historii.