Ciepło systemowe już w Muzeum!

Od początku listopada Muzeum Regionalne w Opocznie korzysta już z ciepła systemowego dostarczanego przez miejscowy Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Inwestycja polegająca na instalacji wymiennika ciepła, dostosowaniu istniejącej w budynku instalacji centralnego ogrzewania oraz podłączeniu do miejskiej sieci ciepłowniczej, została w całości sfinansowana przez Gminę Opoczno. Projekt wpisuje się w realizowaną przez miasto strategię poprawy jakości powietrza w Opocznie.

Ciepło systemowe jest ogromną zaletą dla Muzeum. Zapewnia bowiem stabilne warunki przechowywania i eksponowania zgromadzonych zbiorów. Po niedawnej, gruntownej modernizacji magazynów muzealnych oraz modernizacji systemu ostrzegania przeciwpożarowego jest to kolejny krok zmierzający do znaczącej poprawy warunków dla prawie dziesięciu tysięcy eksponatów, którymi może pochwalić się Muzeum Regionalne w Opocznie.