Adam Grabowski dyrektorem Muzeum

Niezwykle miło nam poinformować, że w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Muzeum Regionalnego w Opocznie, w dniu 16 grudnia 2020 r. wybrany został ponownie Pan Adam Grabowski.
 
Adam Grabowski w Muzeum Regionalnym w Opocznie pracuje od 2009 roku. Z wykształcenia jest historykiem. Ukończył Akademię Świętokrzyską im. Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Jest również absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Muzealnictwo. Funkcję Dyrektora w Muzeum pełni od 2015 r. z dużymi sukcesami na swoim koncie. Jest członkiem Stowarzyszenia Muzealników Polskich, Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, PTTK Oddział w Żarnowie, Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. W kręgu jego zainteresowań znajduje się numizmatyka, oraz historia wojskowości.
 
Podczas jego kadencji Muzeum rozwinęło znacznie działalność wydawniczą publikacji regionalnych. Gruntownie wyremontowane i wyposażone zostały pomieszczenia magazynowe. W tym okresie opoczyńskie Muzeum pozyskało także wiele nowych cennych eksponatów. Dużym sukcesem było nawiązanie partnerskiej współpracy z miastem Słowiańsk na Ukrainie, poprzez kultywowanie wspólnego dziedzictwa przemysłu ceramicznego. To oczywiście tylko niektóre z osiągnięć wybranego dyrektora. Gratulujemy!

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?