74. rocznica zakończenia II wojny światowej

W środę, 8 maja, w Opocznie odbyły się obchody związane z 74. rocznicą zakończenia II wojny światowej.

Uroczystości rozpoczęły się w południe przed Pomnikiem Wdzięczności na Placu Strażackim. Oddając hołd żołnierzom walczącym na wszystkich frontach II wojny światowej, w imieniu mieszkańców kwiaty na płycie Pomnika Wdzięczności złożyli przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich, instytucji kultury, a także przybyłe delegacje.

Podczas uroczystości Gminę Opoczno reprezentowali: Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza Opoczna, Zdzisław Miękus, dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Jerzy Misiurski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i Adam Grabowski, dyrektor Muzeum Regionalnego, który jednocześnie wygłosił okolicznościowe przemówienie na temat wydarzeń sprzed ponad 70 lat. Wiązankę złożyła również delegacja Starostwa Powiatowego na czele z wicestarostą Marią Barbarą Chomicz.

74. rocznicę zakończenia II wojny światowej upamiętnili również uczniowie z opoczyńskich szkół i poczty sztandarowe.

Organizatorem obchodów, podobnie jak w latach ubiegłych, była Gmina Opoczno.