159. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Przedstawiciele władz samorządowych Opoczna oraz lokalnych instytucji kultury i organizacji kombatanckich upamiętnili 159. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Symboliczne uroczystości odbyły się 22 stycznia przy pomniku upamiętniającym rozstrzelanie opoczyńskich powstańców, u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Partyzantów w Opocznie. Pod krzyżem kwiaty złożyli między innymi: starosta opoczyński Marcin Baranowski, przewodniczący Rady Powiatu Józef Róg, zastępca burmistrza Opoczna Tomasz Łuczkowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie Adam Grabowski, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie Zdzisław Miękus oraz mjr Jerzy Duda. Obecny był także przedstawiciel posła na Sejm RP Roberta Telusa. Wartę honorową przy pomniku pełnili strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1042 Opoczno – ZS „Strzelec” OSW.