Zapraszamy na uroczystości i otwarcie wystawy!

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza w najbliższą niedzielę 1 września na uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

W sposób szczególny zapraszamy na otwarcie wystawy czasowej w naszym Muzeum poświęconej tej rocznicy. Na ekspozycji zatytułowanej „Wrześniowym cieniom… W 80. rocznicę Kampanii Polskiej 1939 roku na Ziemi Opoczyńskiej” będzie można zobaczyć wiele wyjątkowych przedmiotów związanych z wyposażeniem i uzbrojeniem Wojska Polskiego w 1939 roku. Dzięki uprzejmości Muzeum Techniki Wojskowej i Historii Regionalnej w Podlesiu Dużym, Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej, Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, na wszystkich miłośników historii wojskowości czeka z pewnością wiele zaskakujących niespodzianek. Zapraszamy już w niedzielę 1 września!

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?