Zapraszamy na uroczystości i otwarcie wystawy!

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza w najbliższą niedzielę 1 września na uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

W sposób szczególny zapraszamy na otwarcie wystawy czasowej w naszym Muzeum poświęconej tej rocznicy. Na ekspozycji zatytułowanej “Wrześniowym cieniom… W 80. rocznicę Kampanii Polskiej 1939 roku na Ziemi Opoczyńskiej” będzie można zobaczyć wiele wyjątkowych przedmiotów związanych z wyposażeniem i uzbrojeniem Wojska Polskiego w 1939 roku. Dzięki uprzejmości Muzeum Techniki Wojskowej i Historii Regionalnej w Podlesiu Dużym, Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej, Skansenu Rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim oraz Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, na wszystkich miłośników historii wojskowości czeka z pewnością wiele zaskakujących niespodzianek. Zapraszamy już w niedzielę 1 września!

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?