Zapraszamy na Noc Muzeów

Już w najbliższą sobotę (15 maja) zapraszamy do nocnego zwiedzania Muzeum Regionalnego w Opocznie w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Rozpoczynamy od godziny 16:00 i czekamy na Was aż do północy. Tej nocy zwiedzamy Muzeum oczywiście bezpłatnie.

Podczas Nocy Muzeów będzie czekać na Państwa:

zwiedzanie wystaw stałych: Historia i początki Opoczna, II wojna światowa w regionie opoczyńskim, Historia statku MS „Hubal”, Opoczyńskie dziedzictwo ceramiczne, Rzeźba ludowa regionu opoczyńskiego, Zwyczaje i obrzędy doroczne, Rekonstrukcja wnętrza chaty opoczyńskiej oraz Opoczyński strój ludowy.

wystawa czasowa „Ptaki i ssaki Polski” ze zbiorów Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Łódzkiego. Na ekspozycji zaprezentowano wybrane ptaki i ssaki występujące na terenie naszego kraju. Wystawa została zaaranżowana w taki sposób, aby każde z eksponowanych zwierząt zaprezentowane zostało we właściwym dla siebie środowisku. Jest więc odtworzone środowisko leśne, wodne czy polne. Zwiedzający mogą zobaczyć takie gatunki zwierząt jak łoś, dzik, ryś, bóbr, czapla, łabędź biały, kormoran a także wiele innych. W sumie jest to około pięćdziesięciu gatunków ptaków i kilkanaście gatunków ssaków.

projekcja filmów historycznych i etnograficznych dotyczących oczywiście historii i kultury regionu opoczyńskiego, w tym najnowsze materiały przygotowane przez nasze Muzeum

sprzedaż wydawnictw regionalnych Muzeum Regionalnego w Opocznie w tym najnowszych publikacji książkowych i płyt CD z tradycyjną opoczyńską muzyką ludową w wykonaniu m.in. Kapeli Kosylaków czy ś.p. Juliana Jarząba. Będzie także możliwość zakupu wyrobów rękodzieła ludowego i artystycznego.

kącik prasy historycznej i regionalnej, gdzie miłośnicy historii regionalnej zupełnie za darmo będą mogli zaopatrzyć się w wiele ciekawych tytułów prasowych o bardzo różnorodnej tematyce, od kultury ludowej do historii wojskowości włącznie.

Zapraszamy serdecznie po długiej przerwie „kowidowej”. WSTĘP WOLNY!