Zakończyły się warsztaty wytwórczości ludowej

W ubiegłym tygodniu zakończyły się dwudniowe (12 i 13 marca) warsztaty wytwórczości ludowej realizowane w ramach XXI edycji Konkursu na plastykę zdobniczo – obrzędową Powiatu Opoczyńskiego. Warsztaty odbyły się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie, wzięło w nich udział 70 twórczyń i twórców ludowych z terenu powiatu opoczyńskiego.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 4 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy i tam zostanie zorganizowana wystawa prac pokonkursowych. 8 kwietnia wystawa zostanie przewieziona do Muzeum Regionalnego w Opocznie i będzie można ją podziwiać do Świąt Wielkanocnych.

Organizatorem konkursu jest Powiat Opoczyński, Muzeum Regionalne w Opocznie, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy oraz Bielowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury Ludowej w Bielowicach.