Zakończyły się warsztaty wytwórczości ludowej

W ubiegłym tygodniu zakończyły się dwudniowe (12 i 13 marca) warsztaty wytwórczości ludowej realizowane w ramach XXI edycji Konkursu na plastykę zdobniczo – obrzędową Powiatu Opoczyńskiego. Warsztaty odbyły się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opocznie, wzięło w nich udział 70 twórczyń i twórców ludowych z terenu powiatu opoczyńskiego.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 4 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy i tam zostanie zorganizowana wystawa prac pokonkursowych. 8 kwietnia wystawa zostanie przewieziona do Muzeum Regionalnego w Opocznie i będzie można ją podziwiać do Świąt Wielkanocnych.

Organizatorem konkursu jest Powiat Opoczyński, Muzeum Regionalne w Opocznie, Miejski Dom Kultury w Opocznie, Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy oraz Bielowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury Ludowej w Bielowicach.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?