Paradyż na starej fotografii

Niebawem ukaże się nowe wydawnictwo przygotowywane przez portal Dawny Paradyż oraz Muzeum Regionalne w Opocznie. Będzie to album dokumentujący historię Paradyża oraz najbliższych okolic tej miejscowości, uwiecznioną na starej fotografii.
Zachęcamy Państwa do udziału w tym projekcie. Cały czas poszukujemy archiwalnych fotografii, które dokumentują architekturę i społeczeństwo Paradyża i okolicznych wiosek, życie codzienne, uroczystości religijne i państwowe, wydarzenia wojenne, pracę na roli czy rzemiosło. Ważne, aby fotografie były wykonane maksymalnie do lat 80. XX w. Czym starsze, tym bardziej dla nas wartościowe.
Fotokopie (skany) zdjęć można przesyłać na adres poczty elektronicznej: dawnyparadyz@gmail.com lub info@muzeumopoczno.pl. Zdjęcia można także dostarczyć osobiście do Muzeum Regionalnego w Opocznie (Plac Zamkowy 1). Po wykonaniu kopii wszystkie oryginały zwrócimy właścicielom. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość wykonania kopii zdjęć w Państwa domu.
Zapraszamy i z góry dziękujemy za każde zdjęcie!

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?