Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Licznie zgromadzeni mieszkańcy Opoczna upamiętnili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych podczas uroczystości, która odbyła się 1 marca na Placu Strażackim w Opocznie. Obecni byli przedstawiciele kombatantów, władz samorządowych powiatu i gminy Opoczno, opoczyńskich szkół, instytucji i organizacji. Gminę Opoczno reprezentował zastępca burmistrza Tomasz Łuczkowski, dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie Adam Grabowski, dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Janasa Jerzy Misiurski oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury Zdzisław Miękus. Po krótkiej informacji historycznej przedstawionej przez Adama Grabowskiego, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem.