„Dziewulski i Lange – historia, która połączyła Słowiańsk i Opoczno”

Zapraszamy do obejrzenia oficjalnej, internetowej premiery filmu zrealizowanego przez ukraińskich dziennikarzy z portalu internetowego miasta Słowiańsk www.6262.com.ua – „Dziewulski i Lange – historia, która połączyła Słowiańsk i Opoczno”. Dokument poświęcony jest historii przemysłu ceramicznego i zakładów ceramicznych „Dziewulski i Lange”, które na przełomie XIX i XX w. połączyły Słowiańsk i Opoczno.

Zdjęcia do filmu realizowane były przez kilka miesięcy na terenie Ukrainy i Polski. W styczniu tego roku dziennikarze z zaprzyjaźnionego Słowiańska odwiedzili również Opoczno, gdzie mieli okazję zobaczyć wiele bezcennych pamiątek związanych z działalnością fabryk Jana Dziewulskiego oraz braci Józefa i Władysława Lange. Materiał realizowany był także w wielu innych miejscach Opoczna związanych z przemysłem ceramicznym oraz tam, gdzie cały czas można jeszcze zobaczyć oryginalne płytki ceramiczne produkowane w Opocznie sto lat temu.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?