“Dziewulski i Lange – historia, która połączyła Słowiańsk i Opoczno”

Zapraszamy do obejrzenia oficjalnej, internetowej premiery filmu zrealizowanego przez ukraińskich dziennikarzy z portalu internetowego miasta Słowiańsk www.6262.com.ua – “Dziewulski i Lange – historia, która połączyła Słowiańsk i Opoczno”. Dokument poświęcony jest historii przemysłu ceramicznego i zakładów ceramicznych „Dziewulski i Lange”, które na przełomie XIX i XX w. połączyły Słowiańsk i Opoczno.

Zdjęcia do filmu realizowane były przez kilka miesięcy na terenie Ukrainy i Polski. W styczniu tego roku dziennikarze z zaprzyjaźnionego Słowiańska odwiedzili również Opoczno, gdzie mieli okazję zobaczyć wiele bezcennych pamiątek związanych z działalnością fabryk Jana Dziewulskiego oraz braci Józefa i Władysława Lange. Materiał realizowany był także w wielu innych miejscach Opoczna związanych z przemysłem ceramicznym oraz tam, gdzie cały czas można jeszcze zobaczyć oryginalne płytki ceramiczne produkowane w Opocznie sto lat temu.

Udostępnij

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?