Zmarł kpt. Józef Gąsieniec

Dotarła do nas kolejna smutna wiadomość. Na wieczną wartę odszedł najstarszy kombatant regionu opoczyńskiego kpt. Józef Gąsieniec. Miał 105 lat.

Józef Gąsieniec urodził się 9 września 1916 r. w Dęborzeczce pod Opocznem. Był żołnierzem Kampanii Polskiej 1939 r. Walczył od pierwszego dnia wojny aż do 2 października 1939 r. kiedy to jego pułk został rozbity. Wówczas szczęśliwie powrócił do domu.

Po wojnie Józef Gąsieniec osiadł w Opocznie, gdzie był znany i ceniony jako wykwalifikowany krawiec. Wieloletni członek Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. 6 listopada 2015 r. decyzją Ministra Obrony Narodowej został awansowany do stopnia kapitana.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek 11 lutego 2022 r. o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Bartłomieja w Opocznie.