Zapraszamy na wernisaż

Już w najbliższą sobotę 15 stycznia zapraszamy na wernisaż wystawy Radosława Olsena Grzybka „JEZUS, SZATAN, WOJNA, KOLOR”. Początek o godzinie 19:00 w Muzeum Regionalnym w Opocznie.
 
Na wystawie artysta prezentuje ponad dwadzieścia figuratywnych obrazów olejnych poruszających tematy społeczno-religijno -polityczne. Wszystkie prace powstały w 2021 roku i nie były do tej pory nigdzie wystawiane. W centrum uwagi malarza znajduje się człowiek i jego miejsce we współczesnym świecie. Artysta z charakterystyczną dla siebie ironią obnaża i eksponuje fałszywe ludzkie postawy i ukryte mechanizmy kształtujące naszą rzeczywistość.
 
Radosław Olsen Grzybek urodził się w 1978 r. w Opocznie. Jest magistrem sztuki. W 2003 r. uzyskał dyplom z malarstwa sztalugowego na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Poza malarstwem sztalugowym zajmuje się również tworzeniem murali oraz zaawansowaną grafiką komputerową.
 
Wystawę można oglądać do 15 marca 2022 r.

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?