Spotkanie z GROM-em

Fundacja GROM. Siła i Honor, Związek Polskich Spadochroniarzy, Stowarzyszenie „Wizna 1939” oraz Muzeum Regionalne w Opocznie zapraszają na spotkanie połączone z prezentacją uzbrojenia Jednostki Wojskowej GROM im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 marca 2022 r. o godzinie 16:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Opocznie.
 
Na miłośników militariów, uzbrojenia i historii czeka bardzo ciekawy i bogaty program. Oprócz wspomnianej już prezentacji sprzętu odbędą się także spotkania z ciekawymi osobistościami. Do Opoczna przyjedzie gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych RP oraz dowódca Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe w ramach IV zmiany PKW Irak. Naszym gościem będzie również płk Andrzej Kruczyński „Wodzu”, weteran Jednostki Wojskowej GROM, który dowodził akcją na platformie KAAOT i działaniami w porcie Umm Kasr w Iraku. Fani programu „Było…, nie minęło – Kronika Zwiadowców Historii” będą mieli okazję porozmawiać i zapoznać się z pracami Piotra Karszni, rysownika i ilustratora tego programu. Na sobotnim spotkaniu odbędzie się również prezentacja książki „Cichociemna Elita”, którą poprowadzi autor Michał Olton. Zapraszamy!

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?