Pracujemy pełną parą!

Pomimo tego, że w dalszym ciągu nie możemy przyjmować gości, to i tak pracujemy pełną parą! Rozpoczęliśmy właśnie prace nad przygotowaniem do druku najnowszego wydawnictwa Muzeum Regionalnego w Opocznie. Tym razem będzie to książka Wiktora Pietrzyka zatytułowana „Styczeń 1945. Epizody opoczyńskie”.

Jest to próba częściowego choćby odtworzenia wydarzeń jakie rozegrały się w regionie opoczyńskim w styczniu 1945 r. w związku z przetaczającym się frontem wielkiej ofensywy styczniowej Armii Czerwonej. Nowatorskie podejście autora do tematu powoduje, że publikacja z pewnością znajdzie swoich odbiorców zarówno wśród profesjonalistów jak i osób mniej historią zainteresowanych. Dla zachęty warto dodać, że publikacja zawierać będzie dużo unikatowych, wcześniej nigdy nie publikowanych materiałów fotograficznych i archiwalnych.

Promocję książki „Styczeń 1945. Epizody opoczyńskie” planujemy na dzień 8 maja, czyli dokładnie w 75. rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. Już teraz serdecznie zapraszamy!

(Na załączonej fotografii fragment zdjęcia lotniczego wykonanego przez Luftwaffe 19 stycznia 1945 r. nad rejonem Sławna i Prymusowej Woli)

Fragment zdjęcia lotniczego wykonanego przez Luftwaffe 19 stycznia 1945 r. nad rejonem Sławna i Prymusowej Woli

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?