Adam Grabowski dyrektorem Muzeum

Niezwykle miło nam poinformować, że w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora Muzeum Regionalnego w Opocznie, w dniu 16 grudnia 2020 r. wybrany został ponownie Pan Adam Grabowski.
 
Adam Grabowski w Muzeum Regionalnym w Opocznie pracuje od 2009 roku. Z wykształcenia jest historykiem. Ukończył Akademię Świętokrzyską im. Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim. Jest również absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Muzealnictwo. Funkcję Dyrektora w Muzeum pełni od 2015 r. z dużymi sukcesami na swoim koncie. Jest członkiem Stowarzyszenia Muzealników Polskich, Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”, PTTK Oddział w Żarnowie, Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. W kręgu jego zainteresowań znajduje się numizmatyka, oraz historia wojskowości.
 
Podczas jego kadencji Muzeum rozwinęło znacznie działalność wydawniczą publikacji regionalnych. Gruntownie wyremontowane i wyposażone zostały pomieszczenia magazynowe. W tym okresie opoczyńskie Muzeum pozyskało także wiele nowych cennych eksponatów. Dużym sukcesem było nawiązanie partnerskiej współpracy z miastem Słowiańsk na Ukrainie, poprzez kultywowanie wspólnego dziedzictwa przemysłu ceramicznego. To oczywiście tylko niektóre z osiągnięć wybranego dyrektora. Gratulujemy!

Udostępnij

Szukaj

Galeria

Muzealne ciekawostki

Na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie znajduje się grób jednego z najbardziej znanych opocznian – profesora Edmunda Biernackiego.

Foto: Krzysztof Szymański

Warto zobaczyć !

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje
o nadchodzących wydarzeniach
w Muzeum?